Galerie hrou
Nejen dětství je plné otázek
Pro koho? Pro děti ve věku 5–12 let, pro děti do 9 let s asistencí rodičů
Kdy? Kdykoli během otevírací doby na pokladně
Na jak dlouho? To je jen na vás, 90–120 minut, nebo celý den
Za kolik? 50 Kč k platné vstupence, zdarma pro členy Klubu přátel DOX
Galerie hrou je netradiční způsob, jakým můžete s dětmi poznat Centrum současného umění DOX, aktuální výstavy a nejen to. Desky s pracovními listy, tvůrčí úkoly spolu s brašnou, ve které najdete různé výtvarné materiály, vás interaktivním způsobem provedou expozicemi, umožní vám diskutovat nad vystavenými uměleckými díly, architekturou i designem, tvořit, hrát si a pořádně si návštěvu Centra DOX užít!
A jako ochutnávku, nebo klidně i hlavní chod můžete vyzkoušet aktivity a pracovní listy k výstavám, které už nikdo nikdy neuvidí. Z více než desetileté historie Centra DOX jsme pro Vás a Vaše děti vybrali 10 projektů a témat, která jsou aktuální i dnes a ještě dlouho aktuální budou. A co k tomu potřebujete? Sjet po stránce trochu níže, číst a stahovat, 30 až 60 minut a většinou tužky, papír, pastelky, někdy i tiskárnu, protože některé listy je potřeba doplňovat.
Začněte tvořit

Můj den
Je duben 2020. Všechno je jinak. Nikdo nechodí ven, ani do školy ani na hřiště. Všude hrozí virus a kdo nemusí ven, musí zůstat doma. Ale co pořád dělat? Jaký teď vlastně vypadá můj den? V čem je jiný a v čem stejný jako před měsícem?

A kdo se na to má dívat?
Venku je jaro a hřiště by mohla být plná, ale… Nemůžou si pořádně hrát ani dospělí, které “hraní si” živí – herci, umělci, sportovci. A když už si hrají, nikdo je u toho nevidí – divadla, koncertní sály, stadiony jsou opuštěné. Dokážeš si představit sport bez diváků?

Lék na všechno
Venku nastávají první uvolnění, jako když se trochu spustí rýma - ještě ne zdraví, ale změna vítaná. Při dlouhém čekání na vakcínu se však objevují i nové komplikace. Co všechno dovede člověk léčit lékem? Dokážeš si představit třeba léčení špinavého nádobí?

Tata Bojs
Tata Bojs je kapela z Hanspaulky a první koncert měli bojs v tělocvičně své základky před více než 30 lety! Dnes jsou zavřené základní školy i se svými tělocvičnami a kapely hrají koncerty úplně jinak, než před letošním březnem.

Huť architektury
Znáte HAMR? Huť architektury? Martin Rajniš? Á, mnozí už jsou doma! Nebo taky ve skladu dřeva, protože některé ze staveb Martina Rajniše a jeho Huti architektury jsou natolik dřevěné, že je šlo oficiálně schválit jen jako „sklad dřeva“.

Krajina mysli
Jednou z pozitivních věcí posledních týdnů byl pro mnoho lidí častější výskyt v přírodě. Člověk potkával jiné lidi v krajinách, které dříve nikoho nelákaly. Díky uzavření tradičních míst bylo možné si do hlavy uložit nový výhledy a horizonty.

Hurá! Hrůza? Plakát
Pro spoustu dětí už končí období učení se na dálku a výuka se jim vrací do škol, tak jak to bylo zvykem sto a více let před tím. Někdo zjistil, co se naučí líp doma, ale třeba potkat kamarády, pořádně si popovídat a zasmát se, to jde líp o přestávce ve škole.

Umění pomoci
Každá společnost je celistvým organismem. Dostaví-li se však nějaká krize, organismus strádá a první vážné problémy začnou mít jeho nejslabší články – ve společnosti jde o různé menšiny, skupiny slabších, starších a další. A právě takoví outsideři zajímají umělce Krzysztofa Wodiczka.

Nejdům a šťastná místa
Pokud nás někdo nezavře do vězení, nebo do bytu, navštívíme během dne různá místa. To, jak vypadají a jak se v nich i cítíme, odpovídá často tomu, čemu místa slouží – je to tak? Jak vypadá hřiště, školní třída a chodby? Jak se cítíme v malém obchůdku a jak v obrovském marketu?

Drahá data
Lidé se často nemohou vidět tak často, jak by si přáli; bylo to tak odjakživa. Někdy kvůli jiným lidem, někdy kvůli času, penězům, zákazům a hranicím, vzdálenostem. A právě velká dálka motivovala dvě umělkyně, aby si posílaly pohledy a dopisy z Londýna do New Yorku a zpět.